Várhatóan 2024 első hónapjaiban jelenik meg az RRF REPowerEU nevű új pályázat cégek számára, 201,19 milliárd forint keretösszeggel és 50%-os támogatási intenzitással.
A Solargroup Energy Kft. 15 éves napelemes tapasztalattal, saját nagyker raktárral, közvetlen gyártói kapcsolattal, szakmailag felkészült csapattal, pályázatíróval áll a cégek, ipari parkok rendelkezésére. Amennyiben élni szeretne a pályázat nyújtotta lehetőségekkel, készüljön fel időben, ne maradjon le a támogatásról, regisztráljon a lap alján található űrlapon keresztül és felvesszük önnel a kapcsolatot!
A pályázat részletei:
„A beruházás célja az ipari parkok által felhasznált energia növekvő részének saját maguk által történő előállítása megújuló energiaforrásokra támaszkodva. Ezáltal csökkenthető az ipari parkok hálózatról történő vételezése, továbbá az ipari parkokban működő vállalkozások energiaköltsége. Ily módon a beruházás hozzájárul egyrészt a biztonságosabb és kiszámíthatóbb árú energiaellátáshoz, másrészt – összhangban az európai uniós éghajlati és energia célokkal – az ipari dekarbonizáció erősítésével iparunk fenntarthatóságának javításához is.
Lehetséges kedvezményezettek:
- „Ipari Park”, illetve „Tudományos és Technológiai Park” cím birtokosai, amelyek a támogatási kérelem benyújtásakor rendelkeznek „Ipari Park” Tudományos- és Technológiai Park címmel
- „Ipari Park” címet viselő szervezet (önkormányzat vagy gazdasági társaság)
- „Ipari Park” cím területi hatálya alá tartozó ingatlan vagy felépítmény tulajdonosa (betelepült vállalkozás)
- „Ipari Park”, illetve „Tudományos és Technológiai Park” üzemeltetői
- a fentiek konzorciuma.
A beruházás az alábbi fő tevékenységekre terjed ki:
- 1. Megújuló energiaforrások (villamos energia és/vagy hő egyaránt) alkalmazása
- Technológiai oldalról bármilyen mix alkalmazásra kerülhet, viszont kiemelten fontos szempont az egyes technológiai elemek egymás közötti és a kereslettel való összhangjának 37 megteremtése. Az ipari parkok alapinfrastruktúrájának részeként javasolt olyan kapacitások létesítésének támogatása, melyek a park privát, zárt energiahálózatán belül, a kapacitáshiányos országos energiahálózatra történő csatlakozás nélkül, elsősorban szigetszerű üzemben biztosítják a betelepült vállalkozások számára a megújuló alapú energiaellátást, mindezt kedvező árszinten és fenntartható módon, hiszen működésük során növekvő arányban támaszkodnak helyben megtermelt, zöld energiára.
- A beruházásban ipari méretű hőszivattyúk és maradékhő hasznosítását célzó egyéb tevékenységek is elszámolhatók.
- 2. Kiegészítő energetikai beruházások és energiatárolói kapacitás kiépítése
- A megújuló alapú energiatermelési infrastruktúra alapvető részeként indokolt villamosenergia tároló kapacitás és energiamenedzsment rendszer létesítése is, mely képes kiegyensúlyozni a parkon belüli felhasználás szükséglet és termelési kapacitás időben eltérő jelentkezését, illetve a megújuló energiaforrás használatából eredő ingadozásokat.
- 3. Mikrogrid hálózatfejlesztés IT fejlesztési elemekkel
- Az alkalmazott megújuló energiaforrás mix mellett legalább annyira fontos az energiatermelés és felhasználás optimalizálását biztosító szoftveres vezérlés minősége, amely biztosítja a leghatékonyabb energiafelhasználást. A mikrogridek ipari parkon belül kerülnek kialakításra automatizálási megoldások alkalmazásával.
A támogatás keretösszege 201,19 milliárd forint. A támogatási intenzitás 50%.
A pályázat benyújtási határideje a végleges felhívás megjelenését követően kerül meghatározásra.”
További részletek ide kattintva érhetők el.
forrás: palyazatihirek.eu
Töltse ki az adatlapot és kollégánk keresni fogja!